Dołącz do nasStrzyżenie włosów

Perfekcyjne strzyżenie włosów to podstawa każdej atrakcyjnej i najmodniejszej fryzury. Wiele kobiet obawia się, że nie będą umiały odpowiednio ułożyć włosów. A przecież można się tego szybko nauczyć. Właściwe przyrządy i odrobina treningu sprawiają, że modelowanie włosów staje się dziecinnie łatwe.

Odpowiednie strzyżenie włosów umożliwia uzyskać przynajmniej trzy różne fryzury. Włosy gładkie i błyszczące albo pełne dynamiki i puszyste oraz swobodnie i wysoko upięte. Zaprezentujemy wszystkie trzy odmiany fryzury. Dzięki stosowaniu odpowiednich zabiegów oraz rozwiązań modelowanie włosów w domu nie sprawi żadnej trudności.

Fryzura nr 1
WŁOSY GŁADKIE I LŚNIĄCE
Najpierw dokładnie podsusz włosy i jednocześnie czas modelowania będzie krótszy. Następnie dzielimy włosy na grube pasma i suszymy je na grubej okrągłej szczotce. Proste włosy będziesz mieć jeśli użyjesz takie użądzenie jak prostownica do włosów, którym prostujemy wysuszone wcześniej partie włosów. Prostownice do włosów stosujemy wyłącznie do włosów wysuszonych, ponieważ w przeciwnym razie wilgoć zgromadzona we włosach szybko przywróci im naturalny kształt i nie będą gładkie i proste. Na koniec wyciągamy palcami kilka pojedynczych pasemek.

Fryzura nr 2
WŁOSY ROZWIANE WIATREM Jest to naturalne uczesanie - fryzura loki, które wyglądają, jakby rozwiał je wiatr. Konieczne jest dokładne podsuszenie włosów, ponieważ wówczas modelowanie jest znacznie krótsze. Po wstępnym suszeniu włosów należy je dalej suszyć z góry, lekko czesząc je szczotką, aby nabrały puszystości.
Ciepłe powietrze sprawia, że włosy stają się bardziej elastyczne, a fryzura - dynamiczna. Po chwili podwijamy na okrągłej szczotce poszczególne pasma aż do nasady włosów. Po wysuszeniu szczotkę należy pozostawić na chwilę we włosach, dzięki temu włosy nabiorą sprężystości. Aby skrócić czas suszenia, warto używać na przemian dwóch szczotek. Na koniec przytrzymujemy włosy nad głową i delikatnie wstrząsamy je palcami, kierując strumień powietrza z suszarki nastawionej na najniższy poziom mocy. Dzięki temu fryzura będzie jeszcze bardziej energiczna. Na końce włosów nakładamy niewielką ilość żelu nabłyszczającego, który zapewni im wspaniały połysk i jednocześnie umożliwi rozdzielenie końcówek oraz ostateczną stylizację.

Fryzura nr 3
WŁOSY SWOBODNIE I WYSOKO UPIĘTE
Są to tzw fryzury upięcia. Najpierw nawiń suche włosy na gorące termoloki, zajmie to niewiele czasu i nie zniszczy włosów. Poszczególne pasma nawijamy na grube lub cienkie wałki i spinamy je metalowymi spinkami.

Do nawijania włosów potrzeba trochę praktyki. Jeśli podczas nawijania włosy plączą się i zaczepiają o wałek, należy je ponownie rozwinąć i nawinąć jeszcze raz. W przeciwnym razie nie będą gładkie, ale zgniecione. Końcówki włosów muszą leżeć na wałku zupełnie płasko i gładko. Dlatego najlepiej nie patrzeć w lustro i nawijać włosy według uznania. Nie popełnisz wówczas błędów i nauczysz się robić to dobrze.

Włosy można nawinąć dosyć mocno i blisko skóry, dzięki temu loki staną się sprężyste. Wałki pozostawiamy na włosach, aby wystygły na około 10 minut. Im grubsze i bardziej proste włosy, tym dłużej trzeba trzymać na nich wałki. Następnie powoli i równomiernie rozwijamy wałki obiema rękami, od nasady włosów aż po końcówki. Ostrożnie sszczotkuj włosy i rozluźnij je grzebieniem z dużymi zębami.

Następnie upinij je na czubku głowy. Najpierw luźno unieś pojedyncze pasma z tyłu głowy i przypnij na czubku wąskimi spinkami. Swobodnie ułożone pasma tworzą piękną i niewymuszoną fryzurę. Włosy na tylnej części głowy wystarczy podzielić na cztery pasma. Następnie przypinij pasma z boków i z przodu; podnnieś do góry kolejne i luźno przypinamy.

Z przodu włosy powinny układać się swobodnie. Przypinij je do reszty włosów z tyłu. Aby fryzura wyglądała ładnie, górna część włosów z tyłu głowy musi być najbardziej puszysta. Z przodu lub z boku wyciągnij luźne kosmyki. Ta czarująca i bardzo kobieca fryzura jest odpowiednia na wiele okazji.

Copyright 2006-2013
Fryzury.qever.com
Polityka Prywatności
Kontakt