Dołącz do nasCienkie włosy

Cienkie włosy mogą być jedwabiste i sprężyste przez cały dzień.

Poznaj 6 sposobów dzięki którym Twoje włosy staną się puszyste i będą doskonale się układać.

1. Staraj się myć włosy co dziennie, inaczej Twoje włosy będą oklapnięte i przetłuszczone. Wybieraj łagodne szampony do włosów delikatnych i cienkich, a po każdym myciu nałóż lekką odżywkę. Zawierają w swoim składzie substancje pogrubiające strukturę włosa i unoszą je od nasady. Ich działanie jest bardzo delikatne, dzięki czemu możesz stosować je codziennie

2. Włosy susz z głową pochyloną w dół. To doskonały i popularny sposób na dodanie włosom puszystości. Usiądź np na krześle i mocno pochyl głowę w dół. Włosy susz suszarką od strony karku w stronę czoła i skroni. Na końcu użyj powietrza chłodnego i chwilę podmuchaj nim włosy. Ten strumień zamknie łuski włosów, przez co staną się wygładzone i bardziej błyszczące.

suszenie włosów, cienkie włosy

3. Jeśli masz długie i cienkie włosy skróć je. Dobre strzyżenie dodaje im objętości i puszystości. Długie pasma opadają pod wpływem swojego ciężaru i za każdym razem po umyciu będą wyglądały jak przyklejone do głowy. Najlepsza dla takich włosów są fryzury krótkie i półdługie. Krótkie włosy najlepiej jak będą mocno wystrzępione. Zaś te sięgające uszu lub ramion mocno wycieniuj na całej długośći lub tylko końcówki. Dzięki temu trikowi Twoje włosy staną się lżejsze i uniosą się.

krótkie włosy, krótkie fryzury

fryzury półdługie, fryzury z grzywką, fryzury cieniowane

4. Zrób sobie świetliste refleksy, pasemka które optycznie sprawi że Twoje włosy będą bardziej puszyste. Wybierz kolor farby o ton jaśniejszy od pozostałych włosów i zrób pasemka. To wrażenie uzyska się wyłącznie gdy jaśniejsze pasma nie wiele różnią się odcieniem od pozostałych włosów.

5. Podczas suszenia nakręcaj włosy na grubą szczotkę. Użyj do tego grubą, okrągłą, metalową szczotkę. Nakręcone na nie włosy nagrzej suszarką, metalowa obudowa szczotki ma działania jak lokówka. Nakręcaj włosy na czubku głowy w przeciwną stronę niż będą ułożone czyli jeśli masz przedziałek z lewej strony, włosy nakręcaj na lewą stronę gdyż potem gdy je przeczesz na prawą stronę , uniosą się na czubku głowy.

szczotka do włosów, okrągła szczotka do włosów

6.Do układania włosów najlepiej nadają się pianki zwiększające ich objętość, a do utrwalania fryzury wystarczy niewielka ilość zwykłego lakieru.
Włosy cienkie nie lubią mocnych lakierów, żeli, wosków, ciężkich preparatów nabłyszczających oraz tłustych odżywek i maseczek, które obciążają fryzurę i szybko odbierają jej puszystość. Cienkie włosy źle znoszą także trwałą i rozjaśnianie.

Copyright 2006-2013
Fryzury.qever.com
Polityka Prywatności
Kontakt